Obvestila > ŠOLA V NARAVI - RAKOV ŠKOCJAN 2011: 7. RAZRED - ČETRTEK

ŠOLA V NARAVI - RAKOV ŠKOCJAN 2011: 7. RAZRED - ČETRTEK
Četrtek, 09 Junij 2011 16:32

Pozdravljeni,

za nami je še en deževen dan šole v naravi. Danes smo se soočili s poplavnim območjem bližnje okolice, preverjali topnost apnenca, plezali po steni in se spuščali po jekleni žici, se vozili s kanuji in z vsemi čutili zaznavali avtohtono rastlinje. Nekateri med nami so začasno zboleli (glavobol, slabost, vrtoglavica, bolečine v želodcu, stiskanje v prsih) in se poškodovali (udarec v kazalec na roki in opeklina prsta z likalnikom za lase). Vse smo uspešno sanirali, kar priča o naši hrabrosti. Zaloge priboljškov hitro kopnijo in čips je samo še spomin. Lačni nismo, to naj bo jasno - kuharica je prava umetnica. S telefoni danes ni nič - smo ga včeraj preveč biksali.

Križane gate, jutri se že vidimo, okrog štirih popoldan.

Rakci in Rakice

P.S. V vodi so nas zasledovale še neodkrite kraške pijavke. Nekaterim so izpulile vesla iz rok.  To se nam je najprej zdelo grozno, potem pa smo jih polovili z golimi rokami. Plezali smo gor po 100-metrski navpični gladki skali, na vrhu pa je imel orel gnezdo in veste kako so nas orlovi mladiči lačno gledali  - potem pa si se lahko hitro dol po zajli spustil ali pa ne ... Ne moremo pozabiti niti srečanja z začudenim merjascem, ki se je najprej nedolžno popraskljal za uhljem, potem pa brez opozorila zbezljal za nami. Kaj smo hoteli - uprli smo se mu. Ne rečemo, ni bilo lahko, samo zdaj imamo pa mir. Tak!

POZOR, STARŠI, HEC MORA BIT. NIČ BAT, VSE JE OK!

Administrator strani RL.