Obvestila > Šolska prehrana 2012/2013

Prispeval S. Pfeifer
Torek, 12 Junij 2012 10:31

Spoštovani starši!

S šolskim letom 2012/13 je potrebno vašega otroka ponovno prijaviti na šolsko prehrano, in sicer do

18. 6. 2012. Prijavnico bodo učenci dobili pri razrednikih, priložena pa je tudi v priponki.

Starši, ki želite za šolsko prehrano uveljavljati dodatno subvencijo po novem zakonu ( Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev; ZUPJS, Ur. l . št. 62/2010 in spremembe v Ur.l. št. 40/2011), urejate to na Centru za socialno delo (velja za tiste starše, ki tega še niste naredili do sedaj).

Pravice se uveljavljajo na predpisani enotni vlogi za pridobitev pravic do denarnih prejemkov, subvencij oz. znižanih plačil. Obrazec lahko natisnete na spletni strani Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve http://www.mddsz.gov.si  in ga naslovite na Center za socialno delo Maribor Zagrebška cesta 72, Maribor.

Po tem, ko vam Center za socialno delo izda sklep o subvenciji za prehrano, nam sporočite, če ste dobili pravico do subvencije prehrane.

Subvencija, ki se pokriva iz državnega proračuna, postavlja mejo za subvencioniranje malice do 42% neto povprečne mesečne plače dohodka na osebo, za subvencijo kosila pa do 18% neto povprečne mesečne plače dohodka na osebo.

Obrazec: docxprijava_učenca_na_prehrano_2012_1314.92 KB

Lep pozdrav!

Severina Pfeifer

Pravni poduk Administrator strani RL.