OŠ RAČE

Spoštujemo preteklost - obvladamo sedanjost - načrtujemo prihodnost.

EU e-Privacy Directive

Poglej izjavo o zasebnosti

Poglejte dokumente Direktive o zasebnosti in elektronskih komunikacijah!

NPZ

Nacionalno preverjanje znanja (NPZ) je zunanje pisno preverjanje znanja učencev ob koncu II. in III. VIO v osnovni šoli. Postopek izvedbe NPZ zagotavlja vsem učencem enake možnosti pri izkazovanju znanja, saj se preverjanje izvaja pod enakimi pogoji in ob istem času za vse učence v državi.

Po Zakonu o osnovni šoli in Pravilniku o nacionalnem preverjanju znanja v osnovni šoli opravljajo učenci NPZ ob koncu II. VIO (6. razred) prostovoljno, ob koncu III. VIO (9. rezred) pa obvezno.

V 6. razredu se učenci prijavijo k NPZ s prijavnico, ki jo prejmejo v šoli.

V 6. razredu se NPZ opravlja iz predmetov: SLOVENŠČINA, MATEMATIKA, ANGLEŠČINA.

V 9. razredu se NPZ opravlja iz predmetov: SLOVENŠČINA, MATEMATIKA in TRETJI PREDMET, ki ga vsako leto v mesecu marcu določi šolski minister.

NPZ se opravlja pisno, čas reševanja je 60 minut in poteka brez odmora.

Datume rednega in naknadnega roka določi minister s Podrobnejšimi navodili o šolskem koledarju - 2. del (objavljenimi na spletni strani MIZKŠ).

REDNI ROK:

- torek, 07.05.2013:  MATEMATIKA  za 6. in 9. razred

- četrtek, 09.05.2013:  SLOVENŠČINA za 6. in 9. razred

- torek, 14.05.2013:   TRETJI PREDMET za 9. razred  in  ANGLEŠČINA za 6. razred

NAKNADNI ROK je namenjen samo učencem 9. razreda, ki se zaradi bolezni ali objektivnih razlogov niso udeležili rednega roka.

- četrtek, 30.05.2013: MATEMATIKA

- petek, 31.05.2013: SLOVENŠČINA

- ponedeljek, 03.06.2013: TRETJI PREDMET

Več informacij je na voljo na naslednji povezavi:

- Ric - NPZ