OŠ RAČE

Spoštujemo preteklost - obvladamo sedanjost - načrtujemo prihodnost.

EU e-Privacy Directive

Poglej izjavo o zasebnosti

Poglejte dokumente Direktive o zasebnosti in elektronskih komunikacijah!

PODELJENE FRKOLINOVE NAGRADE 2013

V osnovni šoli Rače smo na svečanosti, dan pred slovenskim kulturnim praznikom, podelili frkolinove nagrade za literarna in likovna dela učencev slovenskih osnovnih šol.

S tem dogodkom je bil zaključen že osmi natečaj, ki je letos potekal na temo www prijatelj.si. Veseli smo, ker je ideja o natečaju dobro sprejeta v slovenskih šolah, saj se na razpis odzove vsako leto več sodelujočih.

Po krajšem kulturnem programu, ki so ga izvedle mlade baletke in učenke klavirja Glasbene šole Maribor, dislocirana enota Rače, je zbrane nagovoril ravnatelj Jožef Jurič, ki je predstavil namen natečaja in vsem čestital ob slovenskem kulturnem prazniku.

Sledila je podelitev nagrad.

Nagrajenci 1. starostnega obdobja za literarno področje: Urban Županič, OŠ Rače, Anej Mum, OŠ Dušana Flisa Hoče in Klara Repolusk, OŠ Rače.

Nagrajenci 2. starostnega obdobja za poezijo: Maruša Sernc, OŠ Franceta Prešerna Maribor, Urška Janžič, OŠ Partizanska bolnišnica Jesen Tinje, Maja Strle, OŠ Marije Vere Kamnik;

Za prozo: Nejc Pipenbaher, OŠ Rače, Nina Greif, OŠ Fram, Ljuan Abdulahi, OŠ Rače.

Podeljena je bila tudi posebna nagrada za prozno delo Mojci Čeh iz OŠ Franceta Prešerna Maribor.

Nagrajenci likovnega natečaja:

1. starostno obdobje:

Timotej Črešnjar Gorjup, Center za Sluh in govor Maribor, Anej Jeršin, OŠ Ob Dravinji, Sl. Konjice, podružnica Tepanje, Gal Gabrijel, OŠ Bratov Polančičev Maribor.

2. starostno obdobje:

Lara RubinOŠ Franceta Prešerna Maribor, Zala Petrovič in Eva DoklOŠ Toneta Čufarja Maribor, Tia JernejOŠ Franca Rozmana Staneta Maribor.

Tudi na likovnem področju smo podelili posebno nagrado skupini učencev 2. razreda OŠ Ludvika Pliberška, in sicer za serijo animiranih filmov.

Slavnostne podelitve so se udeležili skoraj vsi nagrajenci in njihovi mentorji.

Vsem nagrajencem in njihovim mentorjem iskreno čestitamo.

Predsednica odbora za frkolinove nagrade:

Metka Pristovnik

FOTOGALERIJA