OŠ RAČE

Spoštujemo preteklost - obvladamo sedanjost - načrtujemo prihodnost.

EU e-Privacy Directive

Poglej izjavo o zasebnosti

Poglejte dokumente Direktive o zasebnosti in elektronskih komunikacijah!

Slikarije v šolski jedilnici

POSLIKAVA STEN V ŠOLSKI JEDILNICI

Skupina učencev ki obiskujejo izbirni predmet Likovno snovanje 2, si je v šolskem letu zadala projekt poslikave šolske jedilnice. Prostor namenjen prehranjevanju je ponudil odlično motivno izhodišče. Sestava vsakodnevnih obrokov mora biti uravnotežena, zato tudi povezava s sestavljanko in razvrščanjem hrane, ki ju prikazuje stenska slika. Projekt se je od faze načrtovanja do zaključka raztegnil na tri mesece temeljitega in ustvarjalnega dela. Priprava skic je potekala v klasični risarski metodi, v risbi s svinčnikom. Risbe je skupina mladih ustvarjalcev prenesla s pomočjo prosojnic in grafoskopa na steno. Sledil je slikarski del izvedbe z nanosi različnih barv in kontur. Pri projektu so sodelovali Vanesa Cafuta, Žan Ratner in Žan Fingušt iz  9.a razreda ter Stela Perdija, Nuša Tučič, Tea Cafuta ter Tjaša Kuri iz 9.b razreda. Slikarijo si lahko ogledate od ponedeljka do petka v jedilnici osnovne šole Rače. Čestitke mladim ustvarjalcem za njihov prispevek k ureditvi skupnih prostorov naše šole.

mentor Primož Krašna