Ena izmed nalog OŠ je, da vsakemu učencu, ki se pripravlja na nadaljnje izobraževanje in vstop v svet dela pomaga. Šola to nalogo prevzema znotraj poklicne orientacije, v kateri sodelujejo vsi strokovni delavci.

Cilj aktivnosti je učencem pomagati pri odgovorni odločitvi, o njihovi poklicni poti.

Poklicna orientacija v osnovni šoli se začenja s poklicnim informiranjem, nadaljuje s poklicnim svetovanjem in ter konča s poklicno orientacijo devetošolca.

V proces poklicne orientacije so vključeni učenci, učitelji, starši. Koordinator in izvajalec aktivnosti je šolska svetovalna služba.

Proces se konča z individualnim svetovanjem učencem in opozarjanjem na optimalne možnosti na posameznih poklicnih področjih. Ker gre za proces, ostaja odprt vse dotlej, dokler se posameznik odloča.

V okviru poklicne orientacije na šoli se povezujem z zunanjimi institucijami.

Več informacij poiščite na naslednjih povezavah

Spletna stran ponuja na enem mestu preprost in učinkovit dostop do informacij, ki vam bodo v pomoč pri odločanju o nadaljnji poklicni, izobraževalni in s tem tudi življenjski poti.

Prvi e-svetovalec za poklicno usmerjanje. Razišči svoje interese, lastnosti, zaposlitvene cilje.

Na spletnih straneh Ministrstva za šolstvo in šport poiščite še več informacij o vpisu v srednje šole.

Preglejte vse pomembne datume povezane z vpisom v srednje šole.

Štipendiranje

Zoisove in kadrovske štipendije