V petek, 8. 9. 2017 smo izvedli 1. naravoslovni dan za učence od 6. – 9. razreda. Obiskali smo razstavo Svetovi teles, ki nas je popeljala v svet človeškega telesa. Fantastični primerki nekoč živih teles odstirajo nam neznano in še nikoli videno. Neverjetno, enkratno, čudežno, a tudi srhljivo ...

Ogled razstave so nam omogočili predstavniki Šolskega sklada OŠ Rače, ki so se odločili, da nam krijejo stroške ogleda in prevoza v celoti. Zato se jim zahvaljujemo, starše pa naprošamo, da tudi v letošnjem
šolskem letu prispevajo v sklad, saj le tako omogočijo učencem podobne oglede in druge akcije.

In kaj menijo učenci o ogledu in razstavi?
- Bilo je zanimivo in poučno.
- Zanimivo je videti, kako izgleda nerojen otrok v 2. tednu nosečnosti.
- Razstava je bila strašljiva.
- Zanimivo je videti v človeško telo. Tako resnično je.
- Na trenutke je bilo prav grozno.
- Zanimivo je bilo videti mišice, notranje organe, kosti in telo v različnih položajih.
- Na razstavi mi ni bilo prijetno, saj so bila nekatera telesa grozna. Zato sem hitro zapustila razstavo.
- Škoda, da ni bilo slovenskih prevodov.
- Zanimiva so pljuča kadilca.
- Razstava mi je bila všeč, še posebej razvoj embria.
- Zanimivo je bilo vdeti, kako izgledamo, ko smo še v maternici.
- Mislil sem, da je razstava obsežnejša.
- Najboljše se mi je zdel prikaz ožilja, saj sem videl, koliko malih žil imam. - Razstava človeških teles je bila zanimiva in hkrati srhljiva, saj so bili to včasih živi ljudje.
- Bilo je zelo cool videti notranjost ljudi, pa tudi srhljivo.
- Hvala za to priložnost.
- Bilo mi je dolgočasno.
- Mrtvi dojenčki, svet je krut.
- Zanimiva, ker sem videla, kar nisem vedela.
- Bilo mi je všeč, ker sem videla, kaj imamo v resnici v telesu.
- Vesela sem, da smo si razstavo šli ogledat.
- Nekateri so se neprijetno počutili, ko so videli fetuse in nerojenega dojenčka.

FOTOGRAFIJE

Prispevek pripravila: