V petek, 29. 9. 2017, je v Evroparku v Mariboru potekala Evropska noč raziskovalcev. Učitelji naše šole so povabili predvsem tiste, ki so prepoznani kot nadarjeni in sedmošolce, ki obiskujejo astronomijo. Prijavili so se tisti najbolj radovedni, ki jih zanima raziskovanje. Delavnice so predstavljali raziskovalci iz raznih univerz in tudi člani društva ORION iz Maribora. Stojnice so bile zelo zanimive in so pritegnile pozornost otrok in odraslih. Skozi teleskop smo opazovali Sonce, preverjali kislost zemlje, se preizkusili v jemanju krvi, gledali skozi mikroskop, se seznanili z vodenjem robota in še mnoge druge zanimivosti. Ta popoldan je bil zelo zanimiv, saj smo učenci v družbi prijateljev videli in spoznali veliko zanimivega in se veliko naučili.
Sani Črešnar, 5.a