osrace.gif (7628 bytes)

promet v Račah in v Framu

Male sive celice

MALE SIVE CELICE

V sredo, 27.9.2000, je ob 15.30 na naši šoli potekalo regijsko predtekmovanje učencev 6.r. za uvrstitev v oddajo Male sive celice, ki jo pripravlja RTV Slovenija.  Predtekmovanja se je udeležilo 58 ekip iz 31 šol Podravja. Najboljše sta se odrezali ekipi šol Tabor I. F. R. Stane, ki sta se uvrstili v nadaljnje tekmovanje.Našo šolo sta zastopali dve ekipi iz 6.a in 6.b.

Ksenija Pečnik

PROMET V RAČAH IN V FRAMU

Naša šola stoji ob prometni cesti, zato smo šolarji vsak dan izpostavljeni nevarnosti gostega prometa, ki se odvija skozi Rače.
O nevarnosti prometa v naši občini smo se šolarji pogovarjali z predstavniki občine in policije.

Učenci smo nakazali probleme, s katerimi se srečujemo:
- zaradi gostega prometa in neprimerne hitrosti, je težko prečkati cesto na označenem prehodu za pešce.
- iz preveč naloženih kamionov, ki vozijo gramoz iz gramoznice pada kamenje, ki nas ogroža
- prehitra vožnja voznikov skozi vasi
- v bližini šole je premalo opozorilnih znakov, ki bi voznike opozarjali, da je v bližini šola in da so otroci na cesti

Nakazali smo tudi nekaj predlogov, kako bi te nevarnosti odpravili:
- postavili bi ležeče policaje v bližini šole
- redno izvajanje kontrole hitrosti v Račah in po vaseh
- v bližini šole bi postavili opozorilne znake - otroci na cesti

Pohvaljen je bil organiziran prevoz učencev z avtobusom v šolo. Tisti, ki pa pridejo v šolo peš, pa lahko pridejo po pločniku na katerem so bolj varni.

Naslednje leto, ko se bomo spet srečali z predstavniki občine in policije, upamo, da bomo lahko ugotovili, da se je nekaj teh naših predlogov uresničilo.

POMOČ NARAVI IN ČLOVEKU

Od 2. do 6.10.2000 je na naši šoli potekala akcija zbiranja odpadnega papirja. S takimi in podobnimi akcijami želimo v mladih vzbujati ekološko- varstveno zavest, ki se nam utegne v prihodnosti bogato obrestovati. Količina papirja, ki jo zberejo učenci, vsako leto narašca. Tako so nas velikanske količine letos tako presenetile, da nam je ob tehtanju in skladiščenju zmanjkalo zabojnikov. Rešil nas je Dinosov kamion, ki je deponiran papir pobral in naložil s posebno žlico.

DNEVI TEHNIČNE KULTURE

Tudi v letošnjem šolskem letu smo sodelovali na prireditvi Dnevi tehnične kulture, ki je potekala od 9. 11.do 12.11. 2000, v Ljubljani. Talja Jurečko, Nuša Dvoršak, Barbara Pesek, Petra Čelan in Anja Rojs so predstavile raziskovalno nalogo Ročna izdelava papirja. Mladim raziskovalkam želimo veliko uspehov tudi v bodoče.

teh1.jpg (10649 bytes)

teh2.jpg (11251 bytes)

teh3.jpg (15075 bytes)

teh4.jpg (18283 bytes)

Mentorica: Marija Brodnjak

USTVARJALNA DELAVNICA

Novo leto je pred vrati. Si želite sami izdelati okrasek za novoletno jelko? Skupaj smo jih naredili v ponedeljek, 11.12.2000 od 18.00 do 19.00 ure.

9-LETNA ŠOLA, PRVO SREČANJE S STARŠI

devet1.jpg (30806 bytes)

"PA VENDAR JE LEPO,

KO PRIDE ČAS IN

SE DOTIKAMO SANJ IN

ČUTIMO VONJ ŽELJA..."

Pred nami je leto uvajanja 9-letne šole v OŠ Rače. Ob tej priložnosti smo imeli prvo srečanje s starši v četrtek, 14.12.2000, ob 17.uri v pritličju OŠ Rače. Predstavili smo novosti in spremembe. Za otroke smo pripravili delavnico presenečenja.

BOŽIČNI KONCERT

Bližajo se božične in novoletne počitnice in preden smo se razšli, smo priredili božični koncert v grajski kinodvorani. Bilo je veliko nastopajočih. Zborček iz vrtca nam je zapel dve prečudoviti pesmici. Tudi otroški in mladinski zbor šole sta prepevala o božiču in še o čem... Koledniki iz 3. razredov so nam pričarali stare običaje. Med nastopajočimi sta bila tudi učenca, ki sta nam zaplesala latinsko-ameriške plese, ter učenki, ki sta zaplesali ob moderni glasbi. Med gosti so bili tudi Fantje na vasi, ki so nas očarali s svojim petjem. Kot solistka na klavirju pa se nam je predstavila učenka 1. razreda. Poslovili smo se ob kresničkah in pesmi Sveta noč, z željo, da nam prihajajoče leto prinese veliko lepega.

Mia Furek

VESELI DECEMBER 2000

KDAJ? KAJ? KJE?
12.12.2000 KULTURNI DAN

OGLED PREDSTAVE
HRESTAČ

(predmetna stopnja)

SNG MARIBOR
od
12. 12.2000
okrasitev novoletnega drevesa, učilnic in okolice šole

(oddelčne skupnosti)

JEDILNICA

UČILNICE

ŠOLA

21.12.2000 BOŽIČNO-NOVOLETNI KONCERT KINODVORANA RAČE
22.12.2000 KULTURNI DAN

lutke za razredno stopnjo

film za predmetno stopnjo

srečelov – org. sedmošolci

ocenjevanje najlepše okrašenega razrednega drevesca

ŠOLA

KINODVORANA
backblue.gif (150 bytes)

8. FEBRUAR - SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

8. februarja Slovenci praznujemo kulturni praznik, ki letos sovpada z letom slovenske kulture. Tudi na naši šoli smo proslavljali, a nekoliko drugače, kot doslej. Učenci so se pomerili na literarnem kvizu Od Prešerna do sodobnikov. Pokazali so veliko novega znanja, ki so ga osvojili pri brskanju po literaturi. Tekmovale so ekipe 3., 4., 5., 6., 7., in 8. razredov. Najbolj uspešni sta bili: ekipa 5.b in 8.b razreda, ki sta nagrajeni z izletom v "neznano". Ekipe so bile nagrajene tudi s knjižnimi nagradami.

kultd1.jpg (18985 bytes)

Tekmovanje smo popestrili s kulturnim programom, ki so ga pripravili najmlajši in člani dramskega krožka ter cenjena gostja Alenka Pinterič s svojimi znanimi popevkami.

preseren.jpg (14933 bytes)

backblue.gif (150 bytes)