osrace.gif (7628 bytes)

modertrak.gif (853 bytes)

NAŠ KRAJ RAČE

sloslo.gif (17988 bytes)
germany.gif (1041 bytes) england.gif (496 bytes)
Deutsch English
Naš kraj Rače je oddaljen 16 km od Maribora in leži na Dravskem polju sredi gozdov in polj, kjer lahko ob ribnikih občudujete neokrnjeno naravo. Če vas bo pot vodila skozi to lepo pokrajino, si vzemite čas in pobližje spoznajte naš kraj in okolico.

drava.jpg (21585 bytes)

Ena najpomembnejših in največjih znamenitosti je grad z muzejem, kjer je tudi kinodvorana. V muzeju si lahko ogledate zanimive predmete, ki so jih nekoč uporabljali ljudje v naših krajih. V kinodvorani so ob nedeljah kinopredstave, velikokrat pa tudi prireditve, ki jih pripravijo osnovnošolci in krajani. Imamo tudi novo cerkev, policijsko postajo in gasilski dom.
grad.jpg (24250 bytes)

grad_1.jpg (15724 bytes)

Naši malčki imajo lep otroški vrtec, večji šoloobvezni otroci pa obiskujejo moderno osnovno šolo.
sola2002.jpg (26071 bytes)
V bližini osnovne šole je znana kemična tovarna TKI Pinus Rače, kjer je zaposlenih veliko krajanov.
pinus.jpg (22069 bytes)
Mnogo krajanov se ukvarja s kmetijstvom. Tukaj lahko vidite lepe kmetije.
Tisti, ki se radi ukvarjate s športom, lahko pri nas igrate tenis ali nogomet, saj imamo lepo teniško in športno igrišče.
Teniško igrišče
Če vas po vsem tem zgrabi lakota in žeja, lahko obiščete eno izmed številnih gostišč, kjer se boste lahko okrepčali. Ob koncu vam lahko popestri dan še obisk v trgovinicah, ki jih v Račah ne manjka.
pizza.jpg (19614 bytes)

Sabina & Miki